profil

Ako hlása môj úvodný pokec na Facebooku, som:
“Crazy Tomb Raider/cats/coffee lover. Cosplayer. Blogger. Human!”

Tento stručný (áno, fandím si) životopis má byť všetkým, čo ste sa kedy chceli o mne dozvedieť a báli ste sa opýtať. A keby vás zaujímalo ešte niečo, čo sa tu nepíše, prejdite si tých pár stoviek článkov z rubriky O mne a budete ma mať plné zuby. Yay!

 Sonya-profil Ročník: 1992
Výška: 160 cm
Hmotnosť: vraj 51 kg
Povolanie:
blogerka + cosplayerka
Záľuby: blog? cosplay? Isto nie
Začiatky blogovania: 2007, tento započal svoju kariéru na blog.cz 16.10.2015
Zvláštne znamenia: podivný outfit s nejakou zbraňou v zjazvených rukách
Neresti: fajčím, drogujem, neviazane súložím a hrozne klamem
Stav: nezadaná a čakám na zázrak
Deti: ale jo, hafan Jony a päťkrát čiči
Charakteristika: borderline, nevravte, že ste si to nevšimli
Túžby: vydať knihu, preraziť s cosplayom a byť šťastná

Čím teda začať? Povedzme si to narovinu, ak sem chodievate dlhšie či pravidelne, určite toho máte o mne naštudované dosť. Som cvok. Chodievam do Pezinka ako na klavír, večery mávam hrozne zlé, náročné na psychiku a vraj je mojou hlavnou zbraňou (okrem 9 mm pištolí či bojových sai) sarkazmus.

Primárne sa pokladám za cosplayerku. S týmto hobby (pasiou, lamo) som začala na prelome 2007/2008 a bolo to hrozné. Ach, áno, a pokiaľ neviete, čo to cosplay vlastne je, hop na Wikipédiu.
Vedúcou postavou je u mňa Lara Croft, nepohrdnem však ani Mileenou (Mortal Kombat) či historickými cosplaymi (Egypťanka, chystá sa Rimanka, bola som i pionierka). Napokon, všetko, čo som kedy stvárňovala, nájdete na mojom DeviantArt-e.

Na druhom mieste si od r. 2007 udržiavam blogerku a hoci som pri strastiplnej ceste od blog.cz až po WordPress.org (a potom späť .com, prosím neriešiť) mala asi 20x chuť všetko to zabaliť, napokon som zistila, že bez písania internetového denníčka akosi nedokážem byť. Štve ma síce, že mám málo komentárov, ale pokiaľ to aspoň jeden človek reálne číta, potom fajn.

Nuž a napokon tu máme opäť slová z úvodu: milovníčka TR, mačiek a kávy, myslím, že presne v tomto poradí. Pochopiteľne, že je tam toho viac, napr. čítanie, hudba či história, z tej starý Egypt a Rím. Ak by som sa však mala stručne charakterizovať, vyhlásila by som tamto. Priznávam, že mi chvíľu trvalo, kým som sa k tomu dopracovala… i keď TR “žeriem” od r. 2002, mačky odjakživa a kafe som predsa len začala vo veľkom popíjať len nedávno.

Čo je však možno hlavné – a preto to píšem na záver! – mám údajne excelentný zmysel pre humor, viem byť úprimná, ak vás budem neznášať, tak to zaručene spoznáte a dokážem si obhajovať svoje. Pod tým mám na mysli napr. práva zvierat, krásy cosplaya alebo pro-choice, pro-LGBTI a antiľavicové názory, pričom sa nehanbím ani za jediné. Áno, ženy majú právo robiť so svojím telom, čo uznajú za vhodné a vhodné nie je povyšovať už dávno prekvitajúci život nad ten ešte nezapočatý; nik vám nedal povolenie ísť proti ľuďom ako vy len preto, že sú akože “iní”; a uznávať režim či hodnoty, ktoré zabíjali tisícky občanov, okrádali a v konečnom dôsledku vedú k hladomoru je, nuž, mierne choré. A myslite si o tom, čo len chcete, ale povedať som to musela.

A napokon tu mám svoj príspevok z Instagramu, ktorý som na predošlom blogu prekladala do SJ, ale to je pasé. Ak viete trochu po anglicky, prečítajte si ho a zistíte, že hoci ako charakteristiku som si uviedla borderline, po mnohých rokoch som sa z toho začala mierne vyhrabávať. A to je podľa mňa suppa, pretože inak by som celý tento “životopis/opis osoby” mohla zmazať a nahradiť ho vyššieuvedeným tučne písaným slovom.

Vítam vás na tomto blogu – keď už o mne viete aj to, čo ste nechceli, feel free to take a look! (A skúste aj komentovať, ďakujem vopred.)

nezmar