(Pred)minulý mesiac som bola psychicky natoľko mimo, že som nemala síl spísať TOP-ku. Teraz sa to zmenilo, tak poďme na to!
(Prečo ten čas tak hrozne letí?)

Pieseň

Nemám rada, keď sa básne alebo piesne nerýmujú. V podstate to dosť neznášam, a tak ma až samu udivuje, že vyberám song Je te pardonne/I forgive you (Maître Gims ft. Sia). Počúvala som to však najčastejšie, melódia sa mi hrozne páči a ach, francúzština. Keďže z FJ časti rozumiem v podstate houby, dokopalo ma to začať si ju trošku opakovať – zatiaľ len via Duolingo, ale kdesi sa tu nachádza i FJ pre samoukov. Video vám sem samostatne nedám, pretože šablóna ich ponecháva akési priširoké a vyliezajú z okna. Bŕŕ.

Aktivita

Nuž, ak sa to dá nazvať aktivitou, tak zrejme to, že som vyvinula snahu a našla si priateľa. Pár ráz som to oľutovala, priznávam aj bez mučenia, ale nejakým zázrakom sme sa nerozišli ani po menšej výmene názorov, pretože sa mi podarilo nevidieť ho vtedy len čierno. Ani len bielo, proste sivo, museli by ste zrejme mať HPO, aby ste to úplne pochopili. Možno to bude iné celé. Who knows.

Dačo z FB

Možno hej, pretože je prvým človekom, ktorý mi doniesol normálnu, živú kytku, z ktorej som bola načisto hotová, až kým to chúďa nezdochlo a nezačalo na mňa smutne civieť, kývajúc poslednými cca dvomi listami. Jasné, že sa hneď ocitla na FB, dokonca som ju na skúšku vložila do svojho dňa, ktorý si aj zopár ľudí pozrelo. Že wow. (Jo, je napchatá vo fľaši od ovocnej šťavy, pripúšťam, je to nekultúrne barbarstvo, lenže vázu som tu proste nenašla.)

Kniha

Dokopala som sa k málu, konkrétne to bol kúsok zo Zaklínača a Na krídlach noci od Dominiky Elizabeth Hladíkovej, veď viete. Vlastne som to ešte nedočítala, ale ide to rýchlo, príbeh je zaujímavý. Baví ma to. A je to originálne slovenská tvorba a nie je to Kukučínov Báčik, preto by sa možno zišlo dať občas Slovákom šancu. Voči našim autorom mám stále averziu zo školy, pretože tam sa učia ale fakt kraviny poväčšine… z povinnej četby som zvládla asi tri tituly. Ešteže tam bol, myslím, Remarque. Len ten asi nie je moc náš.

Nákup

Z Wish.com (možno +/- naposledy, už mi nenapadá, čo odtiaľ objednať, vďakabohu pre moju peňaženku). Došiel darček pre mamu, ktorá zbiera všelijaké podivné sošky… respektíve ich proste dostávala od nás deciek, keď sme boli menší a mne nikdy nenapadne, čo by asi chcela či potrebovala. No, a tak rozširujem jej zbierku ďalšími prapodivnými figúrkami, tentoraz je to toto. Aww, pripadá mi to síce ako hrozná somarina, ale je to k sežrání.

Fotka/screenshot

V priebehu tretieho októbrového týždňa sme dali randez-vous s Elizabeth a ten pohľad typu “teď tě sežeru i s brýlemi” ma uvádza do vytrženia. Bolo inak suppa ako zvyčajne. Objatie! A pizza s ananásom! Ach.

Ostatné

Pokec s kamošom Jimom cez Messenger (videohovor, toho musia ešte teraz zuby bolieť z môjho pohadzovania časmi, ako prišlo),
photoshoot s Majkou (ako Katniss Everdeen) v Zlatníckej doline v Skalici,
príjemné a teplé počasie… len až moc, to je to globálne otepľovanie. Ouch.

Bože, však ten mesiac bol až na mierne výkyvy fajn. Niekam sa stratili zlé večery, asi ani nebol čas myslieť na ne. Normálne ma to udivuje. A čo váš október?

Please follow, share and like!