Keby som vyhrala voľby…

Keby som vyhrala voľby…

19. novembra 2018 2 By Sonya Merchier

Samozrejme, čisto teoreticky a hypoteticky a magicky, navyše mám na mysli len tieto komunálne, ktoré prebiehali 10. novembra.

Keďže som v skutočnosti príšerný narcis a denne strávim minimálne tri hodiny zvŕtaním sa pred zrkadlom, tak sa aj hrozne zbožňujem a verím si natoľko, aby som kandidovala rovno za primátorku. Na plagáty by som sa ani nemusela dať fotiť, veď vhodný snímok už cca rok mám:

Všetci by zaručene slintali nad kocúrom a ani by si nevšimli, že na stehnách mám akési podozrivé puzdrá – na pištole? Ale kdeže! Kocúr by mi teda spoľahlivo pomohol voľby vyhrať a primátorské kreslo by mi vzápätí aj – po mačacom – obsadil.

Takže, Sonya by sa stala vedúcou osobnosťou tohto zapadákova mesta a všetko by mala pod palcom. Čo by to znamenalo v praxi?

Školstvo

Na školách by sa zaviedlo omnoho viac angličtiny, než je tam doteraz. Viedli by sa krúžky čítania umeleckej literatúry, aby ľudia vedeli najmä trochu písať, pretože v súčasnosti je to v tomto smere katastrofa. A čím najlepšie pochytíte základy pravopisu, etc.? Správne, čítaním. Ešteže som mala osvietených rodičov, ktorí ma nútili čítať všetko, aj telefónny zoznam.
Ale ďalej. Vznikli by hodiny… ako to nazvať… tolerancie voči odlišnosti, kde by sa po vzore Švajčiarska (asi?) učilo o LGBTI, iných rasách a právach žien. To posledné preto, aby zmrdi nehlásali, ako veľmi môžu kecať do interrupcií.
V neposlednom rade by sa učilo variť. Lebo fakt. Znie to ako prkotina, ale keď ste cca dva roky každý víkend na polotovaroch z Tesca, lebo do väčších projektov sa bojíte ísť, tak si poviete: A čo ma vlastne tá škola naučila do života?

Príroda

Čo si budeme hovoriť, Zem je zničená a ani srnka netuší, či sa to ešte dá zvrátiť. Každopádne si myslím, že nikdy nie je neskoro na to, podniknúť niečo prospešné. Dala by som vysadiť hromadu stromov (fakt veľa) a zredukovala by som polia. Na tých by sa vysadili v pravidelných intervaloch záhony lúčnych kvetov pre včely a v každej záhrade by povinne boli prístrešky pre ježkov, napájadlá pre vtáky a predovšetkým by sa prísne trestali všetci, ktorí držia svoje psy na reťazi!

Ľudia

Nemala to byť prvá položka? Nuž čo. Zaviedla by som boj proti hoaxom a proruskej propagande na sociálnych sieťach i v reálnom živote. Deti by sa odmalička učili tolerancii a láske k prírode i ku knihám. Minimálne raz týždenne by sa chodilo do práce i do školy vo vybranom outfite (alias cosplay, áno). Ľudia by sa učili, že inakosť je dobrá, závisť zlá a nenávisť ešte horšia. Takisto by boli vedení k tomu, čia politika je okej a čia je na ho*no – zas žiadne Hunger Games a Kapitol a toto, len skrátka politická výchova. Vedeli by, že lekári sú tu pre pacientov a v žiadnom prípade nie naopak a povinne by ma uctievali.
Čože?

(Zdroj prezent. obr.)

Please follow, share and like!